Turk - Bilgin - HackeR - TeaM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Turk - Bilgin - HackeR - TeaM

Turk - Bilgin - HackeR - TeaM // Turkish Hack of a Soldier's TeamTurk ™ - Bilgin - HackeR - TeaM // Msn Hack %100 Sonuc.Web Exploit Hack's.Pc'ye sizma ve CC Number Hack's..Bitmedi TBH Web Serviceleri

Anasayfavista isletim sistemi I_icon_mini_portalLatest imagesKayıt OlGiriş yap

vista isletim sistemi

YazarMesaj
turkessh
TBH Grafik Tasarımcısı
TBH Grafik Tasarımcısı

vista isletim sistemi Empty
MesajKonu: vista isletim sistemi   vista isletim sistemi Icon_minitimeCuma Ekim 01, 2010 4:06 pm

Windows Vista Kurulum Adımları

Windows Vista kurulum dosyalarına \\yazilim\yazilim\Microsoft\Isletim Sistemleri\32Bit \Windows Vista Business Edition adresinden ulaşabilirsiniz.

1.Yazilim sunucusunda bulunan Vista Kurulum CD/DVD’si ile bilgisayar açılır. Press any key to boot from CD or DVD yazısı ekrana çıktığında herhangi bir tuşa basılarak Windows Vista kurulumu başlatılır.
vista isletim sistemi 708_00049

2.Açılan pencerede Language to install (Kurulacak Dil), Time and currency format (Zaman ve para birimi formatı) ile Keyboard or input method (Klavye yada giriş metodu) seçilir. Next (İleri) tıklanır.

vista isletim sistemi 708_00021
3.Bir sonraki ekranda Install Now (Şimdi Kur) tıklanır.
vista isletim sistemi 708_00022
4.Açılan pencerede I accept the licence terms (Lisans sözleşmesini kabul ediyorum) kutucuğu işaretlenerek Next (İleri) tıklanır.
vista isletim sistemi 708_00023
5.Upgrade (Yükseltme) özelliği yeni kurulum yapıldığı için kapalı durumdadır. Bu özellik sayesinde Windows XP kurulu bilgisayarlar Windows Vista'ya yükseltilebilir. Custom, advanced (Özel ve gelişmiş) seçeneği tıklanarak kuruluma devam edilir.
vista isletim sistemi 708_00024
6.İşletim sisteminin kurulması istenen disk seçilir ve Next (İleri) tıklanır. Eğer gelişmiş disk özellikleri kullanılacaksa (Ör: Disk bölümleme ve format) Drive Options, advanced (Gelişmiş Sürücü Özellikleri) seçilmelidir.
vista isletim sistemi 708_00026
7.Disk seçimi yapıldıktan sonra Windows Vista kurulumu başlatılır. Copying Windows Files (Windows Dosyaları Kopyalanıyor) adımında DVD'den bilgisayara kurulum dosyaları kopyalanır. Expanding files (Dosyaları aç) adımında ise diske kopyalanan sıkıştırılmış dosyalar açılır.
vista isletim sistemi 708_00027
8.Bu işlemden sonra bilgisayar otomatik olarak yeniden başlatılır ve Windows Vista’nın ilk kez çalıştırıldığını belirten aşağıdaki pencere açılır.
vista isletim sistemi 708_00033
9.Kuruluma devam edilir.
vista isletim sistemi 708_00038
10.Bundan sonraki adımlar işletim sisteminin kullanıcı ayarlarına ilişkindir. Gelen ekranda kullanıcı adı ve parolası belirlenir. Next (İleri) tıklanır.
vista isletim sistemi 708_00040
11.Bu adımda bilgisayar adı atanır ve masaüstü arka planı ayarlanır.
vista isletim sistemi 708_00041
12.Windows güncelleştirmeleri ve güvenlik ayarlarına ilişkin Use Recommended Settings (Önerilen ayarlar) seçilir. Bu ayar Windows Vista İnternet!e bağlandığında güncelleştirmelerin kurulmasını ve bilgisayarın daha güvenli bir hale getirilmesini sağlar.
vista isletim sistemi 708_00042
13.Açılan pencerede saat dilimi, saat ve tarih ayarları yapılır.
vista isletim sistemi 708_00043
14.Bilgisayarın güvenlik seviyesini belirlemek için Select your computer's current location (Bilgisayarınızın şu anki fiziksel konumunu seçin) ayarı yapılır. Home (Ev) ve Work (İş) seçenekleri eğer bilgisayarın evdeki veya iş yerindeki bir ağa bağlıysa seçilir. Public (Genel) seçeneği ise en yüksek güvenlik ayarlarını yapılandırır.
vista isletim sistemi 708_00044
15.Start (Başlat) tıklanır, Windows Vista başlatılır.
vista isletim sistemi 708_00045
16.Bilgisayarın performansını optimize edecek testler uygulanır.
vista isletim sistemi 708_00046
17.Başlama Ekranında (Logon Screen) kurulum esnasında belirlenen kullanıcı adı ve parolayla oturum açılır.
vista isletim sistemi 708_00047
18.Windows Vista kurulumu, bilgisayara oturum açılmasıyla beraber tamamlanır.
vista isletim sistemi 708_00048

KoLaY GeLSiN ... emege saygı tesekkurler ... cheers

http://www.sizindesitenizolsun.tr.gg

vista isletim sistemi
1 sayfadaki 1 sayfası